Тото Чаворски с два гола за Ботев (Враца)

Ботев спечели рутинна победа с 2:0 при гостуването си в Червен бряг на местния Партизан. Тодор Чаворски направи разликата между двата отбора. В 78-та мин. нападателят проби сам и опъна мрежата на домакините, а в 83-та мин. пак той се възползва от подаване на Венци Иванов за крайното 0:2.

Първото полувреме не предложи никаква интрига, а двата отбора водеха битка в средата на терена. В 41-та мин. Анатоли Тодоров напусна контузен, като на мястото на плеймейкъра на врачани в игра влезе Георги Василев.

След почивката гостите се активизираха и създадоха 3-4 опасности пред вратата на "партизаните". При едно от тях Венци Иванов реализира и гол, който беше отменен поради засада от главния рефер Таско Тасков. В заключителните минути удари часът на Чаворски, който осигури трите точки

Агитката на врачани отново беше близо до отбора и заслужава адмирации за безукорното си поведение.

В този мач воденият от Димитър Мутафов тим на "Ботев" започна в състав: Иван Иванов, Руслан Куанг, Георги Павлов, Даниел Генов, Любомир Илиев, Дилян Димитров, Ивайло Цветанов /81 Любослав Младенов/, Анатоли Тодоров /42 Георги Василев/, Милен Василев, Венци Иванов /90 Емил Грозев/, Тодор Чаворски.

Очаквано Етър запази лидерската си позиция, след като разби с 6:0 Бдин. Именно видинчани са следващия противник на Ботев, като мачът от 27-ия кръг е в неделя от 18 часа на стадион "Георги Бенковски" в крайдунавския град.