Реал се оказа голяма хапка за Ман Сити, кралят на Европа отново ще е от Мадрид (видео)

За втори път след 2014 година мадридско дерби ще определи футболният господар на Европа. След като вчера Атлетико елиминира Байерн (Мюнхен), днес Реал се справи с дебютанта във фазата на полуфиналите Манчестър Сити и е само на крачка от спечелването на 11-ата си купа на шампионите. Отборът на Зинедин Зидан се наложи над "гражданите" с 1:0 след автогол на Фернандо в 20-ата минута и това се оказа напълно достатъчно, за да си гарантира участие във финала на "Джузепе Меаца".

Кралският клуб напълно надигра съперника си и не допусна изненада на "Сантиаго Бернабеу", където има само победи от началото на сезона в Шампионската лига и не е инкасирал нито един гол. Сити не оправда претенциите си и въпреки наличието в състава си на звезди като Серхио Агуеро и Кевин де Бройне, застраши вратата на Кейлор Навас само веднъж, но ударът на Фернандо срещна гредата.

Кристиано Роналдо се завърна в състава на "белите" и това даде допълнителна увереност на целия отбор. На мястото на контузения Карим Бензема се появи Хесе Родригес, въпреки че в дните преди мача се говореше, че титуляр ще е Лукас Васкес. Иско влезе в халфовата линия вместо контузения Каземиро, а опитните Серхио Рамос и Пепе оформиха гръбнака в защитния вал.

Туре Яя отново беше на линия за "гражданите", но техният наставник Мануел Пелегрини не можеше да разчита на Давид Силва. Хесус Навас и Кевин де Бройне подпомагаха по фланговете единствения нападател Серхио Агуеро. В центъра на британската защита си започнаха Венсан Компани и Николас Отаменди, но Компани получи травма още в началото и беше заменен от Елаким Мангала.

Реал демонстрира самочувствие и бързо обсади вратата на Джо Харт, но гостите не изглеждаха притеснени. Това обаче се промени след 8-ата минута, когато Венсан Компани се контузи. Белгийският национал предаде лентата на Туре Яя, а на мястото му се появи Мангала. Тази рокада доведе до доста пробойни в защитата на "гражданите", а халфовете в състава на Пелегрини не успяваха да задържат топката и атаките на Реал следваха една след друга.

В 13-ата минута Роналдо надскочи Отаменди след центриране на Даниел Карвахал, но ударът му с глава прати топката над вратата. Десният бек на домакините беше в основата и на следващата опасна акция, завършила с автогол на Фернандо. Карвахал подаде на Гарет Бейл, който центрира остро, с топката се отби от крака на Фернандо и описа много странна траектория, преди да влети във вратата на невярващия Джо Харт.

Гостите бяха доста стъписани, след като се озоваха в ролята на догонващи, а Агуро оставаше изолиран от съотборниците си. Фернандо се опита да се реваншира за автогола с един далечен изстрел, но не уцели вратата. Кристиано Роналдо също напомни за себе си, но и неговият удар не беше точен.

В тези минути Реал изцяло контролираше случващото се на терена, но макар и с доста паника в някои ситуации, бранителите на Ман Сити успяха да не допуснат нов гол до почивката. Веднъж все пак топката спря във вратата на английския тим, но Серхио Рамос беше в засада и попадението му правилно беше отменено. Малко след това опит за центриране на Марсело накара феновете на Сити да изтръпнат, а в края на полувремето гостите пропуснаха великолепна възможност да изравнят. Тогава Де Бройне намери Фернандиньо, той финтира съперник и стреля, но топката облиза гредата и излезе в аут.

Желанието на Манчестър Сити да обърне хода на мача си пролича още в началните минути на втората част. Съставът на Пелегрини започна да действа по-агресивно, но и да оставя повече свободни пространства в собствената си половина. Реал можеше да се възползва много бързо, но останал очи в очи с Харт, Лука Модрич помисли, че е в засада и не отправи хубав удар. Преди това шанс се откри и пред Роналдо, но Джо Харт спаси.

Преди да е изтекъл час от началото на мача, Зидан смени Хесе с Лукас Васкес, а Пелегрини извади незабележимия Туре Яя и пусна още един офанзивен футболист в лицето на Рахим Стърлинг. В 64-ата минута Бейл беше близо до това да отбележи поредния си гол с глава през сезона, но след като изпревари Мангала, насочи топката в гредата.

Последният ход на Пелегрини беше да пусне в игра и младока Келеши Иеанашо. "Гражданите" тръгнаха смело напред, но много трудно стигаха до удари към вратата на Кейлор Навас. В 84-ата минута гостите получиха фаул около ъгъла на наказателното поле, но вместо да центрира, Де Бройне реши да търси изненада и прати топката в аут.

Големият шанс за Сити дойде в 89-ата минута с един далечен удар на Агуеро, но кълбото мина над напречната греда, а и Кейлор Навас внимаваше и едва ли щеше да позволи да бъде изненадан. Малко след това стражът на Реал рисковано излезе извън наказателното поле и изби топката с глава.

В крайна сметка английският тим не направи почти нищо, за да притесни Реал, който спокойно дочака последния съдийски финал на Дамир Скомина и вече мисли за сблъсъка с градския си съперник Атлетико в Милано. Преди две години двата тима се изправиха един срещу друг на финала в Лисабон, като "дюшекчиите" бяха на секунди от спечелването на трофея, но Серхио Рамос изравни, а в продълженията "белите" вкараха още три гола и вдигнаха 10-ата си купа на шампионите.

РЕАЛ МАДРИД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0 (1:0)