Джокович с първа победа в Мадрид от 2012 г.

Водачът в световната ранглиста Новак Джокович (Сърбия) се класира за третия кръг на турнира по тенис на червени кортове от сериите "Мастърс" в испанската столица Мадрид с награден фонд 5,72 милиона евро. Сърбинът победи Борна Чорич (Хърватия) с 6:2, 6:4 за 78 минути и постигна първи успех в турнира от 2012 година насам. През 2013-а той загуби първия си мач от Григор Димитров, а след това две години не участва в надпреварата.

Тази седмица Джокович ще се опита да стане първият тенисист със спечелени 29 титли от турнири от сериите "Мастърс". В момента той и Рафаел Надал имат по 28 трофея. Сърбинът направи два пробива в първия сет срещу 19-годишния Чорич, а във втората част взе подаването на съперника си в десетия гейм и приключи мача.

Следващият съперник на Джокович е Роберто Баутиста Агут от Испания. Номер 6 в схемата Кей Нишикори (Япония), финалист от 2014 година, също се класира за третия кръг след успех над Фабио Фонини (Италия) с 6:2, 3:6, 7:5 за 2:12 часа. Фонини сервираше за мача, но допусна пробив. Така Нишикори изравни 5:5, след което направи още един пробив в 12-ия гейм и спечели двубоя. Португалецът Жоао Соуза надделя над Марсел Гранойерс (Испания) с 6:3, 6:3. Сам Куери (САЩ) отстрани Люка Пуий от Франция с 6:7(5), 6:3, 6:4 и в следващия кръг ще срещне Рафаел Надал. Номер 16 Жил Симон (Франция) победи Пабло Кареньо Буста (Испания) с 2:6, 6:3, 6:4 за 1:49 час.

Снимка: Getty Images/Guliver