Етър крачи смело към професионалния футбол

Отборът на Етър разгроми Бдин (Видин) с 6:0 в мач от 26-ия кръг на Северозападна "В" група. Момчетата на Ферарио Спасов откриха резултата още във 2-ата минута. Петър Димитров бе съборен в наказателното поле и реферът Мичев отсъди 11-метров наказателен удар. От бялата точка не сбърка потърпевшият Димитров. Само две минути по–късно резултата стана 2:0. Петър Димитров нахлу в наказателното поле и стреля, но вратарят изби. Топката попадна в десетката на „виолетовите“ Радо Байчев, който вкара и се озова в прегръдките на съотборниците си.

Последваха удари на Димитров и Христов, но вратарят на гостите не допусна нов гол. В 15-ата минута обаче се стигна до попадение.Стефан Христов направи резултата класически след асистенция на Джихат Кямил. Именно капитанът на Етър притесни гостите в следващите минути. В 29-ата минута нацели гредата, а в 35-ата вратарят изби опасния му удар. Минута по–късно етърци поведоха с 4:0. Вратарят на Бдин сбърка при изнасянето на топката и Стефан Христов вкара в опразнената врата. До края на първата част последваха удари на Димитров и Кямил, но без попадение. Най–интересното бе, че вратарят на домакините не игра с топката през цялото полувреме.

Втората част започна отново под натиска на домакините. В 53-ата минута Мартин Николов вкара за 5:0.  Две минути след това Петър Димитров стреля от около 20 метра, но вратарят на гостите изби. След час игра, резервата Явор Генчев стреля, но нацели гредата.

В 65-минута се случи нещо куриозно. Играч на Бдин напусна терена и гостите останаха в намален състав, защото нямаха резервни футболисти. В 70-та минута вратарят на домакините за първи път докосна топката като хвана удар на Тодоров.
 Секунди по-късно Явор Генчев покачи на 6:0 след асистенция на Димитров.

След шестото попадение феновете на „болярите“ скандираха името на треньора на тима.
 В 81-ата  минута етърци имаха претенции за втора дузпа. Пет минути преди края на редовното време вратарят на гостите спаси далечен удар на Радо Байчев. В 88-ата минута отново удар на Байчев от упор бе избит в корнер. До края не се стигна до попадение и мача завърши с категоричното 6:0.
"Болярите" са едноличен лидер в Северозападна "В" група със 70 точки и голова разлика 88:13.