След много драма и 16 дузпи Левски взе купата

Отборът на Левски набор 2000 година спечели Купата на БФС в изключително драматичен мач в Панагюрище на стадион "Орчо войвода" срещу връстниците си от Локомотив (Пловдив). Воденият от Светослав Колев състав спечели след изпълнение на 16 дузпи, където драмата бе пълна, тъй като играчите на Христо Телскийски на два пъти пропуснаха решаващата дузпа, която би им донесла трофея.

Младите "смърфове" стояха по-добре на терена през цялата среща, но превърналия се в герой днес страж на столичани Петър Иванов бе блестящ, като през втората част спаси най-чистото положение, а после донесе купата на своите.

При първите пет дузпи Стефан Дафовски спаси удара на Стефан Гаврилов от Левски. Така при 4:4 последната дузпа на пловдивчани бе бита от Атанас Мангъров, който стреля в аут. Така вместо купа на Локо се започнаха допълните изпълнения на 11-метрови наказателни удари. При 5:5 Дафовски отново бе на път да стане герой, след като парира изстрел на Николай Ковачев. Този път мачболът за Локомотив бе в краката на Николай Бельов, но Иванов спаси. Веднага след това Калоян Яновски даде аванс на "сините", а удар на Стефан Тинков бе спасен от Иванов, който донесе купата на Левски.

Двубоят бе наблюдаван от Илиан Илиев, който е старши-треньор на "смърфовете" и от скаут на Брайтън, както и от още около 400 зрители.

"Сините" стигнаха до трофея след победи над Шумен с общ резултат 10:2 в осминафиналите, над Чавдар Етрополе с общ резултат 7:0 на четвъртфиналите и с общ резултат 3:1 над Лудогорец в полуфиналите. Набор 2000 на Левски преди две години отново вдигна купата на БФС след победа с 3:0 на Литекс в Правец, но тогава треньор бе Петко Медвецки.

Школата на Левски има представители и в другите два финала за купата на БФС. Утре набор 1998 на "сините" излиза в битка с Литекс на стадион "Христо Ботев" във Враца, а децата родени 2002 година в четвъртък ще спорят с Берое в "Коматево".