100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Бенфика е на финал за Купата на лигата (видео)

Отборът на Бенфика се класира на финал за Купата на лигата в Португалия. Тази вечер "орлите" надиграха с 2:1 Брага в 1/2-финалния сблъсък между двата тима и по този начин лисабонци ще имат шанс отново да защитават отличието, което спечелиха през последните два сезона.

Срещата не се разви по идеалния начин за домакините на "Луш", които първи получиха гол в своята врата. В 19-ата минута Рафа Силва даде преднина на Брага.

През втората част обаче лисабонци показаха характер и обърнаха нещата в своя полза. Първо Жонас изравни резултата в 59-ата минута, а победният гол за 2:1 отбеляза Раул Хименес в 71-ата минута.

Така Бенфика се класира на финала на турнира, където ще се изправи срещу Маритимо на 26 май. Любопитното е, че двата тима играха на финала и през миналия сезон, когато "орлите" се наложиха с 2:1.