Лацио зарадва Рома с бой над Интер

Лацио победи Интер с 2:0 в дербито на 36-ия кръг на Серия А и сложи край на мечтите на "нерадзурите" за третото място във временното класиране и участие в Шампионската лига, което по този начин остава резервирано за Рома. Съществуваше възможност Интер да измести Рома от мястото на подиума, но тя минаваше през задължителна победа на "Олимпико". Това е втори успех на Лацио над Интер през сезона, като столичани спечелиха с 2:1 на "Джузепе Меаца" през декември, когато домакините бяха лидер в класирането.

Първото попадение за домакините отбеляза ветеранът Мирослав Клозе още в 8-ата минута. Германецът беше изведен от Сенад Лулич в наказателното поле и с хубав прехвърлящ удар откри резултата. В 31-ата минута домакините имаха изключителна възможност да удвоят аванса си, но вратарят на Интер отрази удара на Кейта от близка дистанция. До края на първото полувреме Лацио успя да отбележи още един гол, но попадението не беше зачетено заради засада.

В края на втората част падна и вторият гол за Лацио. Кейта беше съборен в наказателното поле, а Антонио Кандрева реализира отсъдената дузпа и подпечата победата за тима си. Кандрева изпълни дузпа и през декември в Милано, но тогава Ханданович се справи с удара му. За нарушението срещу Кейта бранителят Джейсън Мурило получи втори жълт картон и така Интер доигра мача с човек по-малко.

Мачът беше любопитен и от гледна точка на двамата треньори - Роберто Манчини и Симоне Индзаги. Двамата бивши съотборници в Лацио се изправиха за първи път в треньорски дуел и Индзаги може да се похвали, че има положителен баланс.