Колшрайбер триумфира в Мюнхен за трети път

Филип Колшрайбер отново спечели титлата от турнира по тенис в Мюнхен (Германия) с награден фонд над 520 хиляди евро. На финала поставеният под номер 4 представител на домакините победи трудно срещу Доминик Тийм (Австрия) със 7:6 (7), 4:6, 7:6 (4) за 151 минути на корта.

Колшрайбер триумфира с шампионския трофей в германския град през 2007, 2012 година и 2016 година.
Първата част на двубоя за титлата продължи 64 минути, след което двамата тенисисти си размениха по един пробив. В тайбрека 32-годишният Колшрайбер победи с 9:7 срещу третия в схемата Тийм.

В седмия гейм на втората част Доминик Тийм постигна пробив и изравни резултата след 6:4 в своя полза.
Третият сет във финала също беше спечелен драматично от германеца след тайбрек, в който резултатът беше 7:4.

Титлата е общо седма за Колшрайбер. Той е с два успеха в две срещи с Доминик Тийм. Австриецът има спечелени пет титли в кариерата си, от които две от началото на годината.