Суонзи натупа най-младия Ливърпул в историята (видео)

Суонзи нямаше особени проблеми да се справи с поредния експеримент на Юрген Клоп. Тимът от Уелс спечели с 3:1 домакинството си на Ливърпул. Андре Аю откри резултата в 20-ата минута, а тимът на Франческо Гуидолин се оттегли на почивка с два гола аванс след попадение на Джак Корк. Влезлият на почивката Кристиан Бентеке върна надеждите на гостите в 65-ата минута, но веднага след това Аю реализира второто си попадение в срещата и сложи край на интригата. Мърсисайдци завършиха двубоя с 10 човека, след като левият бранител Брад Смит получи втори жълт картон в 76-ата минута.

С мисъл за реванша от полуфиналите на Лига Европа срещу Виляреал Клоп даде почивка на доста основни играчи. Той пусна най-младия титулярен състав на Ливърпул от създаването на Висшата лига със средна възраст 23 години и 218 дни. На вратата бе Дани Уорд, по крилата действаха Айб и Оджо, а в средата на терена играха Кевин Стюарт и младия испанец Педро Чиривейя, който направи дебют за първенството.

Неопитният тим на мърсисайдци имаше сериозни проблеми в задържането на топката, допускаше елементарни грешки и логично Суонзи доминираше. В 20-ата минута Аю бе оставен непокрит в наказателното поле след ъглов удар и с глава откри резултата. Последваха още няколко опасности пред вратата на Уорд, като стражът се намеси отлично след удар на Корк, а по-късно Амат направи голям пропуск след удар с глава от близко разстояние. Великолепен удар на Джак Корк доведе до втори гол в 33-ата минута. Ливърпул опита да реагира, но опит на Стъридж да прехвърли Фабиански завърши с неточен удар.

Клоп се опита да промени нещата на почивката и пусна Бентеке, който заигра до Стъридж. "Червените" заиграха по-активно, но проблемите в отбрана останаха. В 65-ата минута Бентеке успя да намали. След ъглов удар с глава той заби топката в мрежата. Секунди по-късно отбраната на Ливърпул не успя да се ориентира и изпусна Аю, а той се възползва и направи 3:1. Нападателят изигра роля и в следващата ситуация, която сложи край на интригата. Той бе фаулиран от Брад Смит и защитникът получи втори жълт картон, оставяйки тима си с човек по-малко.