Обрат от 0:2 изведе Гранада над чертата (видео)

Гранада напусна зоната на изпадащите в Примера дивисон след драматична победа с 3:2 срещу Лас Палмас. Гостите, които са спокойни за мястото си в елита, излязоха без никакво напрежение и набързо поведоха с 2:0 с две попадения на Жонатан Виера, но до почивката Рубен Рочина и Юсел Ел Араби възстановиха равенството, а в 70-ата минута защитникът Рикардо Коща с глава зарадва феновете на "Лос Карменес".

Виера откри в 3-ата минута с фалцов удар в далечния ъгъл, а в 12-ата технично посрещна подаване на Роке Меса и за втори път огорчи стража на Гранада Андрес Фернандес. Обратът започна още в ответната атака с красиво попадение на Рубен Рочина. В 22-ата минута Абдулай Дукуре отклони топката с глава към Ел Араби и звездата на Гранада се разписа за 2:2.

През второто полувреме домакините доминираха и заслужено стигнаха до победата. В 70-ата минута Рочина центрира от корнер, а Рикардо Коща се извиси и с глава реализира третия гол за Гранада. С успеха тимът на Хосе Гонсалес събра 36 точки и се изкачи на 16-о място.