Спортинг съкруши Порто и запази интригата (видео)

Битката за титлата в Португалия все още не е решена. Спортинг (Лисабон) отново се доближи на 2 точки от водача Бенфика, след като в голямото дерби от 28-ия кръг на Примейра лига срази с 3:1 Порто. "Зелено-белите" триумфираха на "Ещадио до Драгао" с две попадения на Ислам Слимани и гол на Бруно Сезар. За Порто се разписа Ектор Ерера от дузпа.

Слимани откри резултата в 23-ата минута, когато отблизо засече центриране на направилия много силен мач Жоао Марио. Малко по-късно Ясин Брахими беше фаулиран в наказателното поле и домакините получиха дузпа, която Ерера превърна в гол. В самия край на полувремето Слимани отново изведе Спортинг напред, този път с глава.
След почивката и двата тима пропуснаха по няколко положения, за да се стигне до 85-ата минута, когато Бруно Сезар сложи точка на спора. Той стреля в близкия ъгъл на Икер Касийяс, испанският ветеран позволи топката да мине под плонжа му и я изби с крак едва когато тя вече бе преминала голлинията.

Загубата е седма за Порто през сезона и "драконите" ще финишират на трето място в крайното класиране. Отборът на Жозе Песейро изостава на цели 13 точки от Спортинг, но води с 10 пред четвъртия Брага.

ПОРТО - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 1:3
0:1 Слимани (23)
1:1 Ерера (35) д.
1:2 Слимани (44)
1:3 Сезар (85)