Химнът на ШЛ ще оглася Леверкузен и през новия сезон

Домакинска победа с 2:1 над Херта (Берлин) в сблъсък от 32-ия кръг гарантира участието на Байер (Леверкузен) в Шампионската лига и през следващия сезон и то директно от груповата фаза. С този успех "аспирините" автоматично печелят бронзовите медали в Бундеслигата, тъй като няма как да бъдат застигнати на третото място в оставащите два кръга, но няма как да се придвижат и по-нагоре. Тимът на Роджер Шмит изкова седма поредна победа в първенството и е отборът в най-силна форма.

И трите гола паднаха в началото на срещата. 19-годишният Юлиан Брант вкара за 1:0 още в 77-ата секунда, с което регистрира шести гол в шести пореден мач. Последният тийнейджър с такава серия в Бундеслигата е Герд Мюлер от първите му сезони в Байерн (Мюнхен) преди повече от 50 години.

В 16-ата минута Байер удвои преднината си след точен удар на Ларс Бендер, който днес беше принуден да играе като защитник заедно с още един типичен халф - Кристоф Крамер.

Пет минути по-късно обаче отборът на Херта намали чрез Ведад Ибишевич, който забоде кълбото след центриране на Петер Пекарик.

Тук головете секнаха, но не и опасностите. Те бяха основно пред вратата на Руне Йорщайн, който изигра един от най-силните си мачове за столичани и не позволи на домакините да вкарат трето попадение.

Норвежкият национал се намеси отлично след шутове на Чарлес Арангис и Карим Белараби, като върхът на изявите му беше в 80-ата минута, когато той отрази удара на излезлия сам срещу него Белараби.

След като дълго време се радваше на позиция в зона "Шампионска лига", тимът на Херта записа поредица от двубои без победа и сега ще трябва да бъде безгрешен срещу Дармщат 98 и Майнц 05, за да може да завърши четвърти в битката с Борусия (Мьонхенгладбах), Шалке 04 и споменатия Майнц 05. Дори и да се провали, "Старата дама" има гарантирано място в Лига Европа, тъй като този сезон и седмият в крайното класиране ще се радва на квота.