Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Нюкасъл направи огромна крачка към спасението, бивш играч на "свраките" изпуска дузпа (видео)

Нюкасъл направи огромна крачка към това да запази мястото си в Премиър лийг, след като победи с 1:0 Кристъл Палас на "Сейнт Джеймсис Парк". Андрос Таунзенд вкара златния за "свраките" гол в 58-ата минута след страхотно изпълнение на пряк свободен удар. С огромна заслуга за победата на Нюкасъл е и вратарят Карл Дарлоу, който в 70-ата минута спаси дузпа, която бе лошо изпълнена от бившия играч на Нюкасъл Йоан Кабай. 11-метровият наказателен удар бе отсъден заради спорна игра с ръка на Муса Сисоко.

Към края Айосе Перес пропусна добра възможност да вкара втори гол, след като стреля над вратата от чудесна позиция.

Иначе, както често се случва в последните двубои на отбора, Нюкасъл не игра достатъчно убедително през първата част, но след почивката селекцията на Рафаел Бенитес вдигна нивото.

Така "свраките" записаха втора победа в последните си три мача и се изкачиха над зоната на изпадащите с актив от 33 точки. Един от основните конкуренти на Нюкасъл в битката за оцеляване - Съндърланд,  направи 1:1 със Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" и остава на точка зад Нюкасъл. Норич по-късно днес гостува на Арсенал. В последните два кръга отборът, воден от Рафа Бенитес, гостува на изпадналия Астън Вила и приема Тотнъм.