Уест Хам се доближи още по-близо до Европа след класика срещу Уест Бром (видео)

Уест Хам победи с 3:0 като гост Уест Бромич и е все по-близо до участие в евротурнирите през следващия сезон. "Чуковете" изместиха от петото място отбора на Манчестър Юнайтед, който утре приема лидера Лестър. Шейку Кояте откри резултата (34'), а капитанът Марк Нобъл (45' и 79') добави два гола за класиката.

"Дроздовете" започнаха много силно и създадоха три добри възможности за гол. И в трите случая Гарднър не успя да се възползва, като първият му удар в последения момент бе отклонен от Антонио. Вторият бе блокиран, а в 23-ата минута изстрелът с глава на Гарднър премина встрани от вратата. Пропуските на домакините бяха наказани в 34-ата минута, когато Пайе центрира перфектно отдясно, а Кояте засече отблизо с глава - 0:1. В добавеното време на първата част Уест Хам нанесе втори удар. Голмайсторът Кояте изведе добре Марк Нобъл, който елегантно пусна топката покрай Фостър за 0:2.

След почивката Берахино пропусна да намали. Сандро също стреля опасно, но му липсваше малко точност. В 79-ата минута преднината на гостите стана класическа. Пaйе проби през центъра, след което намери Каръл отдясно. Централният нападател центрира меко в наказателното поле, където Нобъл засече от воле, вкарвайки втория си гол в мача.

Уест Хам е на пето място, докато УБА е 13-и.