Ница стъпи накриво и се отдалечи от мечтаната Шампионска лига (видео)

Ница направи грешна стъпка в ожесточената битка за място в Шампионската лига, след като загуби с 0:1 от Нант на "Ла Божоар". Гостите изиграха слаб мач и въпреки че на три пъти гредите ги спасяваха, закономерно допуснаха гол в 68-ата минута, когато Адриен Томасон се разписа.

В 23-ата минута домакините имаха съвсем реална възможност да открият резултата. Адриан центрира от фаул към далечната греда, където Сала се пребори с Кардинал и засече с глава, но топката срещна далечния стълб, след което отбраната на Ница успя да изчисти топката. Гостите имаха няколко добри атаки през първата част, но Валтер и Жермен не успяха да извлекат максимума от тях. Точно преди почивката пък Бен Арфа изпълни много опасно пряк свободен удар, но топката премина встрани от вратата на Риу, който не успя да реагира.

В 53-ата минута гредата за втори път спаси Ница - този път след удар на Бедоя, който бе изведен много добре от Томасон. Пет минути след това за трети път късметът бе срещу Нант. Този път изстрелът на Бедоя срещна напречната греда. Още една чудесна възможност пропуснаха "канарчетата" в 60-ата минута, когато Томасон стреля от чиста позиция встрани.

В 68-ата минута логичното се случи. Отбраната на Ница на два пъти не успя да изчисти топката след едно центриране отдясно. Томасон се обърна много добре и простреля Кардинал - 1:0.

1/4 час преди края гостите имаха основателни претенции за дузпа, след като топката срещна ръката на Жиле след центриране от свободен удар на Бен Арфа. В 78-ата минута Арфа изведе по перфектен начин Плеа, но той не успя да преодолее Риу, останал очи в очи с вратаря.

Ница остава на четвърто място - на две точки зад Лион и Монако, които могат да увеличат преднината си при успех в своите мачове от кръга. Нант е девети.