От грешник в герой: Бейл измъкна Реал Мадрид в края (видео+галерия)

Отборът на Реал Мадрид изкова ценна и трудна победа като гост на Реал Сосиедад в двубой от 36-ия кръг на Ла Лига, игран при дъждовно време в Сан Себастиан. Гарет Бейл реализира попадението в 80-ата минута, като преди това си беше навлякъл гнева на мадридистите заради няколко пропуска. С успеха тимът на Зинедин Зидан временно се изкачи на върха и остава в тройната битка за короната в Испания.

Без контузените Кристиано Роналдо и Карим Бензема триото в нападение беше оформено от Гарет Бейл, Борха Майорал и Лукас Васкес. Хамес Родригес получи шанс в халфовата линия. Еусебио Сакристан подреди 4-3-3 без типичен централен нападател, като младият Микел Оярсабал се нагърби с ролята на "деветка".

Реал Сосиедад - Реал Мадрид Баските стъпиха на терена с идеята да овладеят инициативата, но не успяваха да стигнат до наказателното поле на Кейлор Навас. Момчетата на Зидан се ориентираха по-добре и лесно стигаха до изстрели. В четвъртата минута Бейл отправи първия удар след пас на Хамес - неточно покрай далечната греда. В деветата Лука Модрич хвърли много добро високо подаване към включилия се Начо Фернандес, Хамес Родригес получи топката и стреля в краката на Херонимо Руи за първия корнер в срещата.

В 12-ата минута Серхио Рамос стреля с глава при корнер и топката премина много близо до втората греда. Три минути по-късно "лос бланкос" отново застрашиха вратата на съперника след корнер и изпълнение с глава. Този път Бейл не беше достатъчно прецизен при насочването си от 10 метра, като сантиметри го разделиха от целта. В 21-ата мократа трева не позволи на Каземиро да стъпи стабилно преди опита си за шут.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид - 0:1 Секунди по-късно Хамес центрира отляво към дузпата, уелската звезда на мадридчани скочи между двама бранители, но отново пропусна с глава. В 25-ата Навас много правилно излезе извън наказателното поле, за да поправи грешка на своята защита. Минута по-късно Борха Майорал задържа в наказателното поле и върна назад, където колумбийската "десетка" на мадридчани шутира от дъгата - в ръцете на вратаря. В 33-ата Сурутуса не успя да овладее далечен пас, след който излизаше директно срещу Навас, макар и с трима съперници на гърба.

В 40-ата гостите от "Сантиаго Бернабеу" изпуснаха най-доброто положение преди почивката: Начо Фернандес беше изпуснат отляво, нахлу в наказателното поле и стреля, като домакините имаха късмет, че топката попадна на главата на техен футболист, а при опита за добавка Бейл беше изпреварен. В 44-ата "чури урдин" изградиха прекрасна акция отляво, топката се прехвърли от другата страна, където непокритият Йосеба Салдуа шутира неточно.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид - 0:1 Втората част започна с нов неточен удар на Бейл с глава след центриране от ъглов удар. В 58-ата минута номер 11 на "лос меренгес" направи учудващ пропуск за класата и цената си. След центриране отляво Юри Берчиче подари топката на Бейл, който от седем метра стреля в крака на вратаря. В следващите минути уелсецът беше подвластен на пропуска и направи още грешки в нападение при решаващи фази на атаката.

В 64-ата Гарет си поведе по-дълго при чудесна контра, а минута по-късно отново той получи подарък от защитник, но сгреши подаването в наказателното поле, когато отбраната на домакините не беше добре подредена. В 74-ата Модрич отново показа майсторство с топка в крака, Хесе Родригес центрира отдясно, а Руи някакси се справи, след което и защитниците изчистиха напред.

Реал Сосиедад - Реал Мадрид - 0:1 В 78-ата Хесе завъртя топката ниско към далечната греда и Руи съумя да я избие в последния момент. В 80-ата грешникът до момента Бейл се превърна в герой с много важен гол: Лукас Васкес центрира отдясно, британецът връхлетя с глава и не остави никакви шансове на вратаря - 0:1. В 90-ата минута и Кейлор Навас показа защо носи бялата фланелка, след като улови топката след коварно насочване с глава на Сурутуса.

Всички в Мадрид сега мислят за сряда вечер, когато на "Бернабеу" пристига Манчестър Сити в спор за място на финала в Шампионската лига.