Борусия (Д) изнесе спектакъл срещу Волфсбург (видео)

Борусия (Дортмунд) изнесе спектакъл за феновете си. Отборът на Томас Тухел за пореден път демонстрира прекрасен, атакуващ футбол и спечели с 5:1 срещу Волфсбург. Гостите трябва да се радват, че си тръгнаха с пет гола във вратата си, тъй като Борусия създаде множество положения и реализира част от тях.

След равенството на Байерн (Мюнхен) Дортмунд дори запази теоритични шансове за титлата. Тимът на Тухел изостава с пет точки два кръга преди края. Волфсбург пък най-вероятно няма да участва в евротурнирите следващия сезон, тъй като заема десето място с 39 точки.

Срещата бе една от последните за Борусия, в които Мат Хумелс извежда тима като капитан на "Сигнал Идуна Парк". След като обяви, че иска да премине в Байерн, защитникът бе освиркван от привържениците, но това не се отрази на представянето на домакините.

Дортмунд взе солиден аванс още до деветата минута, след като в рамките на 120 секунди поведе с 2:0. След центриране на Шмелцер Мхитарян опита удар от воле, неточно насоченият изстрел прати топката на крака на Шинджи Кагава, а японецът я насочи в мрежата. Малко по-късно Кагава изведе Адриан Рамос и нападателят удвои преднината на домакините. Тимът на Тухел имаше още възможности за гол до почивката, като най-чистата бе пропусната от Марко Ройс, който бе изведен сам срещу вратаря на Волсфбург, но след като го преодоля от малък ъгъл не успя да уцели вратата.

През второто полувреме натискът пред вратата на Беналио се увеличи. В 59-ата минута Ройс също се нареди сред голмайсторите. След няколко опита да пратят топката в мрежата Рамос върна към германския национал и той с техничен удар направи 3:0. Убедителната победа, която се очертаваше, ставаше без начилието на голмайстора на тима Пиер-Емерик Обамеянг. Той се появи на терена в 69-ата минута, а девет по-късно имаше два гола в актива си. Първо Мхитарян го намери в наказателното поле и оставен непокрит той се разписа след удар с глава, а минута по-късно се възползва от подаване на Шмелцер за второто си попадение. Обамеянг има 25 гола в Бундеслигата от началото на сезона и 39 във всички турнири.

До края остана време Андре Шюрле, който демонстрира отлична форма през последните седмици, да отбележи почетен гол за гостите. Четири минути преди края той бе намерен от резервата Крузе и прати топката покрай Бюрки.

Дортмунд записа 20-и пореден домакински мач в Бундеслигата без загуба. Последният неуспех на Борусия в първенството бе през декември миналата година и никой не ги е побеждавал 15 поредни срещи.