Зечири и Стефани Стоева/Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на ЕП

Българките Линда Зечири и Стефани Стоева/Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на Европейското първенство по бадминтон във френския град Ла Рош сюр Йон. Поставената под номер 8 Линда Зечири загуби от третата в схемата Лине Кяерсфелд (Дания) с 10:21, 10:21 за 27 минути. На двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева, трети поставени, изненадващо отстъпиха пред Майкен Фруергаард и Сара Тигесен (Дания) с 14:21, 21:14, 18:21 за 66 минути. В третия гейм българките се доближиха на точка до съперничките - 19:18, но не успяха да направят обрат. Стефани и Габриела Стоеви допуснаха първа загуба срещу датчанките след седем поредни победи. Така българското участие на шампионата във Франция приключи. Победителите в петте категории ще бъдат излъчени в неделя вечерта.