Топалов завърши реми с Крамник в последния кръг на супертурнира в Ставангер

Международният гросмайстор Веселин Топалов завърши реми с Владимир Крамник в партия от последния, 9-ти кръг на супертурнира по шахмат в норвежкия град Ставангер. Топалов, който игра с белите фигури, се съгласи на реми на 60-ия ход със своя стар съперник, а може би и личен неприятел Владимир Крамник.

Така Веселин Топалов, който спечели турнира в Ставангер през миналата година, сега завърши на 5-то място с 5 точки. Победител тази година стана действащият световен шампион Магнус Карлсен от Норвегия с 6 точки, следван от Левон Аронян (Армения) - 5,5 точки, Максим Вашие-Лаграв (Франция) - 5 точки, Топалов - 5 точки, Крамник - 5 точки.

При равен брой точки в крайното класиране се вземат предвид допълнителни показатели от представянето на шахматистите в турнира.