Българче с бронз в плуването на Световните детски игри в Сочи

България бе представена с отбор по волейбол и плуване Българката Ивона Христова на 13 г. спечели трето място в плуването на двеста метра, което бе част от Световните детски игри в руската олимпийска столица Сочи. Златото спечели Полша, а среброто грабна Норвегия. Световните детски игри за млади съотечественици се проведоха от 24 до 29 април в Сочи.

В петдневния шампионат участваха деца от 46 държави. Децата от България представяха две категории спорт – плуване и волейбол. По време на престоя си в Сочи участниците се срещнаха с известни спортисти, политици и общественици. Представителите на България успяха да видят известния ски курорт Роза Хутор и Красная поляна.

Игрите завършиха с тържествен концерт, на който победителите получиха награди. На церемонията по закриването присъстваха световният шампион по бокс Николай Валуев, трикратната олимпийска шампиона по фигурно пързаляне - Ирина Роднина и легендарния трикратен олимпийски шампион, след това девет пъти световен шампион в борба в класически стил — Александър Карелин.