Рилски издържа във Варна и е на полуфинал

Рилски спортист издържа при гостуването си на Черно море Порт Варна и спечели със 76:72, като така взе и четвъртфиналната серия с 2-0 победи. Самоковци продължават напред към полуфиналите, където ги чака тежък съперник в лицето на шампионите от Лукойл Академик, докато за “моряците” това официално бе край на сезона.

Варненци започнаха по-добре и поведоха за кратко в началото, преди силни минути на Тони Гуджино и Йордан Бозов да дадат на гостите преднина от 16:9 в средата на първата част, а след нейния край носителите на Купата на страната водеха с 23:19. Втората четвърт бе доста нискорезултатна, като двата тима си отбелязаха общо 25 точки, за да се оттеглят на почивка при пет точки аванс за Рилски - 36:31.

Сърцатите домакини оставиха всичко от себе си на паркета през второто полувреме и усилията им бяха възнаградени през третата четвърт, когато те постигнаха пълен обрат, за да поведат с 49:51 след 30 минути. Началните минути на последната част бяха равностойни и белязани от множество смени на лидера, като пет минути преди сирената играчите на Спас Натов имаха преднина от 61:62. Последва серия от 9-0 за гостите, която сякаш окончателно пречупи местния тим и помогна на Рилски да триумфира със 76:72.

Тони Гуджино изигра феноменален мач с 24 точки, 19 борби и 3 асистенции. Франк Търнър и Тристан Кери добавих по 12, а Йордан Бозов - 11. Треньорът на гостите Росен Барчовски отново не успя да използва титулярния си център Кори Петрос.

Станислав Цонков бе №1 за домакините - 22 точки, 9 борби и 5 асистенции. Капитанът Симеон Илиев пофлиртува с “дабъл-дабъл” с 20 точки и 8 борби, докато Денислав Вутев също бе близо до двуцифрени показатели в две категории със своите 12 точки и 8 отскочили топки.

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА - РИЛСКИ СПОРТИСТ 72:76 (19:23, 12:13, 20:13, 21:27)

ЧЕРНО МОРЕ ПОРТ ВАРНА: Станислав Цонков 22, Ангел Нацкин 8, Симеон Илиев 20, Денислав Вутев 12, Лъчезар Радев 2 (Цветомир Куртев 6, Николай Георгиев 2, Георги Янков)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Фрнак Търнър 12, Йордан Бозов 11, Златин Георгиев 4, Николай Стоянов 9, Тони Гуджино 24 (Дарин Иванов, Тристан Кери 12, Тодор Тодоров 4)