Водачът в схемата отпадна в Мюнхен

Водачът в схемата Давид Гофен (Белгия) отпадна на четвъртфиналите на международния турнир по тенис в Мюнхен (Германия) с награден фонд 520 070 евро. Гофен загуби от осмия поставен Александър Зверев (Германия) с 3:6, 6:4, 3:6 за 2:22 часа. 19-годишният Зверев наниза 10 аса в мача и се класира за полуфиналите, където ще играе срещу номер 3 Доминик Тийм (Австрия).

Тийм победи Иван Додиг (Хърватия) с 6:4, 4:6, 6:3 за 2:12 часа. Австриецът поведе с 3:0 в третия сет, Додиг изравни, но след това до края на мача не взе гейм. Номер 5 в схемата Фабио Фонини (Италия) ще срещне на четвъртфиналите Йозеф Ковалик (Словакия).

За полуфиналите се класира и италианецът Фабио Фонини. Поставеният под номер 5 в схемата спечели трудно срещу Йозеф Ковалик от Словакия с 6:2, 3:6, 7:5. Четвъртият поставен Филип Колшрайбер (Германия) ще играе в късния мач срещу Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).