Виляреал нанесе тежък удар на Ливърпул в самия край (видео)

Тимът на Виляреал излъга с 1:0 Ливърпул на своя стадион "Ел Мадригал" в първа полуфинална среща от Лига Европа. Попадението реализира резервата Адриан Лопес във втората минута на добавеното време. Той изпрати топката ввъв вратата на Симон Миньоле, след като бе оставен сам на празна врата. Така задачата на мърсисайдци за реванша на "Анфийлд" след седмица значително се усложнява.

В 5-ата минута халфът Джо Алън пропусна прекрасен шанс за гол за гостите. Адам Лалана центрира отлично, Алън бе изпуснат от отбраната на испанския тим около точката за изпълнение на дузра, но стреля по земя право във вратаря Серхио Асенхо.

В 11-ата минута и пред "жълтата подводница" се откри чудесна възможност за гол. Бързо изпълнение на фаул изненада защитата на Ливърпул и нападателят Роберто Солдадо получи топката в наказателното поле, но ударът му мина на сантиметри встрани от вратата, а стражът Симон Миньоле не реагира. В тази ситуация останаха съмнения за засада на Солдадо, но такава не бе отсъдена.

В 21-ата минута полузащитникът на Виляреал Томас Пина застраши вратата на Симон Миньоле с удар от дъгата на наказателното поле, но белгийският страж изби топката. В края на първата част Солдадо отправи опасен удар пред дъгата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата на Ливърпул.

Още в първата минута на второто полувреме конгоанският нападател на Виляреал Седрик Бакамбю бе много близо до откриването на резултата. Той се бе пласирал на близката греда след центриране от ъглов удар и стреля с глава, а топката се отби от страничния стълб на вратата на Миньоле. В 55-ата минута пък защитникът Марио Гаспар се включи отдясно при една атака на домакините и от немного добър ъгъл стреля силно, но неточно.

В 65-ата минута и Ливърпул удари греда. Роберто Фирмино получи топката в наказателното поле на испанците и се възползва от празното пространство, стреляйки добре в близкия на Асенхо ъгъл, но стражът леко закачи топката, която се отби от страничния стълб на вратата.

В заключителните минути и двата тима пропуснаха по един златен шанс за гол. Първо, в 87-ата минута, Бакамбю се озова в много изгодна позиция близо до вратата на английския тим, но Миньоле с блестящо спасяване с една ръка не му позволи да го преодолее. Секунди по-късно, след изпълнение на ъглов удар от страна на Виляреал, Алберто Морено открадна топката от играч на домакините и се понесе напред. Самостоятелният пробив на испанския лав бек обаче завърши с разочароващ неточен изстрел, като Морено се полакоми в тази ситуация и не подаде на намиращ се в отлична позиция свой съотборник.

Мачът вървеше към 0:0, когато във втората минута на добавеното време дълъг пас свари неподготвена отбраната на Ливърпул, Денис Суарес пое топката отдясно и подаде на оставения сам на празна врата Адриан Лопес. Бившият нападател на Атлетико Мадрид нямаше как да сбърка от тази позиция и увеличи сериозно шансовете на Виляреал за класиране на финала.

ВИЛЯРЕАЛ - ЛИВЪРПУЛ 1:0
1:0 Адриан (90+2)