Зенит разгроми Кубан, Хълк поведе при голмайсторите (видео)

Зенит разби с 4:1 Кубан и се утвърди на третото място в руската Премиер лига. Два гола за убедителния успех отбеляза Олег Шатов, а по веднъж се разписаха Артьом Дзюба и Хълк. Бразилецът вече има 14 попадения и се изравни с Фьодор Смолов и Куинси Промес на върха в голмайсторската листа.

Станислав Манолев беше в групата на Кубан, но остана на резервната скамейка. Гола за тима от Краснодар бе дело на Йевхен Селезньов.
В предишния кръг Зенит претърпя тежко поражение от Ростов с 0:3 и сериозно компрометира шансовете си да дублира титлата си от миналия сезон. Питерци нямаха право на нова грешка и излязоха пределно мотивирани срещу съперник, който със зъби и нокти се бори за оцеляване. Първото добро положение в мача пропусна Артьом Дзюба. Таранът на домакините се озова на удобна позиция, но стреля право в ръцете на Дмитрий Стажила. Малко след това стражът на Кубан се справи и с изстрел на Игор Смолников.

Логичното се случи в 21-ата минута, когато Олег Шатов откри резултата от фаул. Стената на гостите се пропука и топката мина между няколко футболисти, тупна пред Стажила и се озова във вратата. само три минути по-късно обаче Кубан изравни. Хубава комбинация между Максим Майрович и Селезньов завърши с точен удар на украинеца, а отчаяният плонж на Юрий Лодигин нямаше как да предотврати гола - 1:1.
Зенит продължи да притиска съперника и в края на полувремето си върна преднината. Много дейният Смолников центрира перфектно към Дзюба, който с глава насочи топката в левия ъгъл на вратата. Футболистите на Андре Вилаш-Боаш играха с много настроение след почивката и направиха победата си по-убедителна. В 65-ата минута Хълк вкара за 3:1 след комбинация с Дюзба, а точка на спора постави Шатов в 72-ата минута с второто си попадение в двубоя.
"Играхме добре в атака и създадохме много положения. Сега ни остава да чакаме грешки на конкурентите. Не забравяме и финала за Купата на Русия срещу ЦСКА (Москва). Радвам се, че избегнахме нови травми", коментира след мача Вилаш-Боаш.