Треньорът на Везенков се насочва към изхода

Дните на Шави Паскуал като треньор на баскетболната ни звезда Александър Везенков в Барселона изглеждат преброени. Според испанските медии, шефовете „синьо-червените” са вдигнали мерника на 43-годишния каталунец след безславното отпадане от Локомотив Кубан (Краснодар) от Евролигата във вторник вечерта.

Недоволството срещу Паскуал се надигна през уикенда, когато тимът му води цял мач срещу Реал (Мадрид), но загубиха Ел Класико след слаба четвърта част, а в дома на Барса „Пала Блауграна” се чуха викове „Сеньор Паскуал, напуснете!”. Сценарият се повтори и във вторник вечерта в Краснодар, когато преди заключителните 10 мин. „синьо-червените” водеха с 4 точки, но в последната четвърт отстъпиха със срамното 5:23 и в крайна сметка паднаха с 67:81, като се простиха с мястото във Финалната четворка на Евролигата. Пропиляният аванс от 2-1 победи в серията и последвала домакинска загуба от Локомотив също създадоха напрежение около треньора. В Испания веднага нарочиха Паскуал за гонене, като се твърди, че играчите вече не вярват в идеите му. След слабия сезон миналата година, треньорът и генералният мениджър на баскетболния тим Жоан Креус получиха последен шанс, а отпадането от Евролигата от отбор, струващ наполовина колкото техния, поставя под въпрос бъдещето на двамата, пишат местните медии.

Решението на Шави Паскуал да остави Александър Везенков извън групата за решителното гостуване на Локомотив също разбуни духовете. На мястото на 206-сантиметровото ни тежко крило в състава попадна възстановения от контузия център Шейн Лавал, който обаче с нищо не помогна на тима. „Везенков, забравената „четворка”, който можеше много да помогне на Джъстин Долман, беше оставен извън състава. Това наложи Стратос Перпероглу да се мъчи на неговата позиция през половината мач, докато в същото време четирима центрове – Джои Дорси, Лавал, Анте Томич и Самардо Самюелс се сгромолясаха шумно в подкошето”, критикува каталунския „Ел Мундо” стратегията на Паскуал за мача в Кубан.