Отборът на Ducati готов да атакува на домашното състезание на "Имола" във WSBK

Историческата писта на Енцо и Дино Ферари - "Имола" е дом на отбора на Aruba.it Racing – Ducati team, чийто щаб се намира на 50 километра от самата писта. В добавка към това, отборът на Ducati има записани 13 победи в Световния супербайк шампионат (WSBK) на това легендарно трасе и ще гони своята 14-та по време на състезанията през този уикенд.

В последното състезание от сезона в Холандия на пистата "Асен", пилотите на Aruba.it имаха трудности, които бяха породени от много трудното време и променливите условия през целия уикенд, но все пак Час Дейвис, който заема втората позиция в генералното класиране, успя да запише второ място в състезание номер 1. Час се представя страхотно от началото на сезона, а на "Имола" той почти записа победа през 2014-а, когато като новак в отбора на Ducati завърши втори и в двете състезания.

Целта на Дейвис е ясна и той трябва да записва само силни резултати, ако иска изоставането му от 45 точки спрямо водача в генералното класиране и настоящ шампион – Джонатан Реа, да започне да намалява: "На "Асен" не успяхме да спечелим точките, които ни се искаше, но там условията бяха много трудни и променливи. Най-важното от това състезание бе, че моторът ни бе много силен за пореден път през сезона, а и успяхме да съберем много важна информация за представянето му. Напълно готови сме за състезанието в Италия, което е едно от моите любими. Два пъти бях втори през сезон 2014, докато през миналата година нещата не се получиха както ни се искаше, защото имахме сериозни технически проблеми, но преди те да се случат нашият мотор бе много бърз. Увереност ми дава фактът, че успяхме да подобрим машината много от миналата година и нямам търпение да се представим силно пред всички фенове на Ducati и да ги наградим за невероятната им емоция и отдаденост към спорта, и към нашия отбор".