Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Трудно начало за Григор в Истанбул

Първата ни ракета Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира на клей в Истанбул, след като победи трудно със 7:5, 4:6, 7:5 преминалия през квалификации Адриан Унгур (Румъния). Двубоят продължи 2 часа и 13 минути, а в следващата фаза поставеният под номер 2 в схемата българин ще се изправи срещу Роберто Кабрайес Баена (Испания) или 6-ия поставен Иржи Весели (Чехия).

Заемащият 29-ото място в световната ранглиста Димитров определено не изигра най-добрия си мач и бе доста затруднен от 194-ия в класацията на ATP румънец. Хасковлията имаше доста възможности за пробив, но опонентът му се измъкваше ловко. Мачът започва с два брейкпойнта пред  Димитров, но 31-годишният Унгур ги отрази. Нещо повече, румънският квалификант пръв стигна до пробив за 3:1. В петия гейм обаче Димитров върна брейка и не позволи разликата да се увеличи. Резултатът се движеше гейм за гейм до 5:5. Тогава с две поредни неуспешни къси Унгур загуби подаването си, а след това при свой сервис българинът взе сета - 7:5.

Втората част стартира с размяна на пробиви. Първо българинът поведе, но минута по-късно загуби началния си удар за 1:1. Румънският тенисист печелеше по-лесно сервис-геймовете си, а Григор изглеждаше разконцентриран на моменти. В петия гейм хасковлията получи нов шанс за пробив, но не се възползва. При 4:5 Димитров имаше начален удар за оставане в мача, но след форхенд в аут се пропука на нула и загуби частта при 4:6.

Решаващата трета част бе оспорвна. В третия гейм Григор отрази брейкпойнт, а в седмия пропусна цели три шанса да излезе напред в резулата при сервис на съперника. Все пак в края на сета българинът показа хладнокръвие. При 5:5 Димитров получи два брейкпойнта и Унгур го улесни с бекхенд в аут за пробив и 6:5. След това 24-годишният Григор показа стабилен начален удар и с гейм на нула затвори тежкия мач при 7:5.

За достигането си до 1/4-финалите българинът си заслужи 12 335 евро от наградния фонд и 45 точки за ранглистата. Следващият му двубой ще бъде в петък. Днешният мач бе първи в съперничеството на Димитров и Унгур.