Портланд изравни серията, Крис Пол счупи ръка (видео)

Ал-Фарук Амину изигра най-силния си двубой откакто е в НБА именно срещу отбора, който го избра в Драфта преди шест години, а Портланд Трейл Блейзърс постигна победа с 98:84 над Лос Анджелис Клипърс, изравнявайки резултата в серията до 2-2. Гостите от Калифорния дадоха свидна жертва, след като Крис Пол претърпя фрактура на ръката, която вероятно ще го остави извън игра за период от 4 до 6 седмици.

Блейк Грифин също получи травма, а шансовете му да играе в мач №5 са 50 на 50.

Контузията на Пол е сериозен удар по амбициите на Клипърс и в негово отсъствие Джамал Крофърд вероятно ще получи повече отговорност като плеймейкър, а Пабло Приджони ще му помага като смяна.

Амину постигна личен рекорд с 30 вкарани точки (6/10 от тройката), овладя 10 отскочили топки, блокира 3 изстрела на гостите и направи 3 асистенции за 36 минути игра. Си Джей МакКълъм бе вторият най-резултатен за домакините с 19 точки, докато Мо Харклес, Деймиън Лилърд и Алън Краб добавиха по 12 точки всеки.

Мейсън Плъмлий постигна "дабъл-дабъл" с 10 асистенции и 14 борби.

Грифин и Джеф Грийн реализираха по 17 точки за загубилия тим, Крис Пол приключи с 16 за 25 минути игра, а Джамал Крофърд вкара 12.

Мач №5 от серията е в Лос Анджелис в сряда.