Радо Стойчев, Матей Казийски и Тренто сдадоха титлата Италия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Воденият от българския треньор Радостин Стойчев отбор на Трентино Диатек (Тренто) загуби с 1:3 (25:27, 25:21, 20:25, 19:25) у дома срещу DHL (Модена) в четвъртата среща от полуфиналната серия в италианската волейболна Суперлига. Гостите спечелиха плейофа с 3-1 победи и детронираха миналогодишния шампион.
Полуфинал №4: Тренто - Модена 1:3
Българският нападател Матей Казийски беше най-резултатен за домакините с 19 точки (5 блока, 42% ефективност в атака).
Разпределителят на българския национален отбор Георги Братоев не влезе в игра.
Олег Антонов добави още 12 точки (1 ас, 2 блока 47% ефективност в атака, 21% перфектно и 58% позитивно посрещане), а Себастиан Соле се отличи с 10 точки (2 блока, 73% ефективност в атака).
Срещата, играна пред близо 4000 зрители в "Пала Тренто", продължи точно 110 минути.
Лука Ветори стана топреализатор за победителите с 24 точки и бе избран за MVP.

За MVP в срещата бе избран диагоналът на гостите Лука Ветори, който реализира 24 точки (2 аса, 1 блокада, 54% ефективност в атака). С 19 точки остана френският ас Ървин Нгапет (2 аса, 1 блок, 42% ефективност в атака, 44% перефектно и 69% позитивно посрещане).

Така отборът на Трентино приключи сезона, след като игра финали за Купата и Суперкупата на Италия, както и финал в Шампионската лига.

На финала в шампионата Модена ще се изправи срещу Сър Сейфти Конад (Перуджа), в който играе българският разпределител Добромир Димитров. Играе се до 3 победи от 5 двубоя. Първата среща между двата състава е на 1 май в Модена.
64 Полуфинал №4: Тренто - Модена 1:3

ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - DHL (МОДЕНА) 1:3 (25:27, 25:21, 20:25, 19:25)