Домакинско равенство отдалечи Гълъбинов и Новара от голямата цел

Българският нападател на Новара Андрей Гълъбинов игра цял мач при равенството срещу Перуджа - 2:2. Домакините се нуждаеха от задължителна победа, за да останат в местата, даващи право на участие в плейофите за класиране в Серия "А". Те на два пъти се озоваваха в ролята на догонващи, но все пак стигнаха до 1 точка, която ги остави на 8-ото място, с равен брой точки и еднаква голова разлика с Чезена.

Стефано Губерти откри за Перуджа в 15-ата минута, а в 35-ата Пабло Андрес Гонсалес изравни. След почивката Родриго Агире отново даде аванс на "грифоните", но в 88-ата минута Феличе Евакуо оформи крайното 2:2.
В заключителните минути на двубоя Агустино Гарофало от Новара получи червен картон.

До края на редовния сезон в Серия "Б" остават още 4 кръга. На Новара предстоят мачове с Трапани, Асколи, Чезена и Модена.

НОВАРА - ПЕРУДЖА 2:2
0:1 Губерти (15)
1:1 Гонсалес (35)
1:2 Агире (76)
2:2 Евакуо (88)