Аспас остави Селта в борбата за топ 4 (видео)

С два гола на Яго Аспас Селта победи гостуващия Гранада с 2:1 и измести Атлетик Билбао от 5-ото място в Примера. Тимът от Виго не познава вкуса на загубата вече в 7 поредни мача, след като в началото на март беше разгромен с 1:7 от Реал Мадрид.

Селта все още има шансове да измести Виляреал от 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Разликата между двата отбора е 4 точки в полза на "жълтата подводница". Гранада пък остана на точка над зоната на изпадащите.
Аспас откри резултата от дузпа в 16-ата минута, отсъдена за нарушение на Кристиано Бираги срещу Джон Гуидети. До почивката домакините изпуснаха още няколко положения, а през второто полувреме Гранада изненадващо изравни в 76-ата минута благодарение на звездата си Юсел Ел Араби, който се възползва от подаване на Фран Рико.

Равенството обаче не се запази дълго. Само седем минути след гола на Ел Араби Аспас се разписа за втори път. Бившият нападател на Ливърпул получи топката от Нолито и технично прехвърли Адриан Фернандес за радост на феновете на "Балаидос".