Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Лазаня качи Карпи над чертата и прати Верона в Серия "Б" (видео)

Късен гол на резервата Кевин Лазаня донесе изключително ценна победа на Карпи над Емполи в последен мач от 35-ия кръг на Серия "А". Новаците се наложиха с 1:0 и дръпнаха с 3 точки пред Палермо в битката за оцеляване в елита. В същото време резултатът от двубоя на "Алберто Бралия" окончателно сложи край на надеждите на Верона да се спаси. Само преди няколко часа отборът от Града на Ромео и Жулиета драматично обърна с 2:1 Милан, но и това се оказа недостатъчно, за да запази мястото си в Серия "А".

През седмицата Карпи направи равенство като гост на Милан, а тежката програма до края (мачове с Ювентус, Лацио и Удинезе - б.а.) задължаваше тима на Фабрицио Кастори да преследва задължителна победа срещу съперник, който откровено доиграва сезона. Домакините можеха да поведат още в 7-ата минута, но вратарят Алберто Пелаготи спаси удар на Джери Мбакогу след центриране на Лоренцо Пашиути. В средата на полувремето реферът Паоло Валери вдигна дискусионен червен картон на Леван Мчелидзе за удар с ръка в лицето на Марко Крими. Първоначално съдията смяташе да покаже само жълт картон на футболиста на Емполи, но след консултация със своя помощник директно го изгони. Повторенията показаха, че арбитърът по-скоро е сгрешил.
Карпи логично се настани в противниковата половина и пропусна няколко добри положения, а Уриш Косич, който вече беше официално предупреден, рискува да остави гостите с двама човека по-малко при едно единоборство с Мбакогу. Емполи също се стремеше да атакува при всяка възможност и Рикардо Сапонара не беше далеч от това да открие резултата, но топката мина на сантиметри от гредата.

В 63-ата минута Мбакогу не успя да се разпише с глава от удобна позиция, а след това Симоне Романьоли уцели гредата. В последните минути натискът на Карпи стана много силен и Лазаня зарадва феновете на домакините след подаване от десния фланг на Пашиути. В последната минута Лоло също беше изгонен и съперниците завършиха с по 10 човека.