Най-слабият отбор в Италия натупа Милан (видео)

Последният в класирането на Серия "А" Верона надви с 2:1 Милан в среща от 35-ия кръг. Жереми Менес откри резултата в 21-ата минута, Джампаоло Пацини изравни от дузпа в 72-ата, а Лука Силигарди донесе успеха в 95-ата минута. Верона създаде един куп голови положения във втората половина на второто полувреме, на вратата Джанлуиджи Донарума беше блестящ, но капитулира в последния дъх на двубоя. Миланският тим остава на шест точки от петия Фиорентина. Последният в класирането запази малка искрица надежда за спасение.

Домакините започнаха по-добре срещата и по-често атакуваха. В осмата минута Джампаоло Пацини изпусна сам срещу вратаря. В 21-ата гостите от "Джузепе Меаца" успяха да се възползват от грешка в защитата и откриха резултата. Жереми Менес се вклини в наказателното поле и отбеляза с нисък удар, след който топката се отклони от близката греда и влезе в мрежата. В 29-ата комбинация между Бака и Менес завърши с чудесно спасяване на вратаря. В 35-ата и стражът на гостите Джанлуиджи Донарума беше на точното място и отрази удар от 15 метра. В 42-ата Микеланджело Албертаци изпревари Менес след остро центриране по земя пред малкото наказателно поле.

В 62-ата минута стражът на домакините изскочи и изпревари Бака на точката на дузпата. В 71-ата съдията назначи дузпа за Верона, след като Романьоли първи извърши нарушение при въздушна борба, а след това и игра с ръка. Пацини реализира дузпата - 1:1. Веднага след попадението домакините натиснаха, като в 74-ата Донарума се намеси с вещина след шут на Пацини. В 83-ата при изстрел на Бака топката профуча много близо до гредата.

В 86-ата топката беше пусната по земя в малкото наказателно поле на Верона, но никой не игра с нея преди тя да излезе в аут. В 88-ата Донарума отново спаси своя Милан с чудесна намеса. В 89-ата Хуанито Гарсия изстреля нова опасна топка, но Донарума се прояви с ново майсторско спасяване. В петата добавена минута на мача стражът на Милан беше матиран след великолепно изпълнен от пряк свободен удар на Силигарди, след което топката се отклони от напречната греда и премина голлинията за крайното 2:1.

Снимка: Getty Images/Guliver