Литекс разби с 11 българи в състава претендент за "А" група

Литекс записа убедителна победа с 4-0 като гост над Поморие. С офанзивна и резултатна игра оранжевите пречупиха съперника си, който е един от лидерите в „Б“ група този сезон и има амбиции за елита. Два гола за успеха край морето отбеляза нападателят Милчо Ангелов, по един добавиха младоците Чавдар Ивайлов и Александър Георгиев.

Наставникът Любослав Пенев даде почивка на доста от основните си футболисти след неуспешния 1/2-финал реванш за Купата срещу Монтана (1-0) и заложи предимно на младоци. В първия половин час домакините бяха по-инициативни, но изпуснаха отлични възможности да открият резултата. На два пъти и напречната греда помогна на Конов.
В 27-ата минута бърза атака на ловчанлии по десния фланг завърши с пас към Минчев, той не можа да вкара, но при добавката Чавдар Ивайлов се разписа за 0-1. Минута по-късно Конов пак се намеси успешно, а при последвалата контра колегата му Тодоров спаси два удара на Минчев. Именно контраатаките бяха ефективното оръжие на Литекс в този мач.
До края на полувремето оранжевите направиха още две, при една от които влезлият като резерва Александър Георгиев центрира от ляво на задна греда и Милчо Ангелов направи 0-2.Това попадение сломи нахъсаните поморийци и след почивката Литекс напълно доминираше.
В 49-ата минута Георги Минчев изведе партньора си в атака Ангелов на чиста позиция, той изпусна, но притичалият Георгиев технично овладя и вкара за 0-3. Минчев нямаше ден и изтърва още един шанс, изведен сам срещу вратаря от Шопов. В 62-рата минута след разбъркване в наказателното поле, топката стигна до Руменов, чийто удар се отби и в двете греди, но не мина голлинията.
До края на мача ловчанлии подходиха лежерно в две чисти ситуации, бе отменен и техен гол. В 90-ата минута Горанов проби и пусна към Ангелов, който отблизо оформи крайното 0-4 в двубоя. Литекс е на 7-о място в класирането с 36 точки, докато Поморие остава втори с 48 т., далеч зад лидера Дунав, но на 3 пункта пред 3-тия Локо ГО.
Поморие – Литекс 0-4
0-1 Чавдар Ивайлов 27
0-2 Милчо Ангелов 45
0-3 Александър Георгиев 49
0-4 Милчо Ангелов 90