Фен преби съдия по време на турско дерби (видео)

Мачът между Трабзонспор и Фенербахче от 30-ия кръг на турското първенство беше прекратен секунди преди изтичането на допълнителното време. Гостите от Истанбул водеха с 4:0, когато побеснял фен на Трабзонспор нахлу на терена и с юмруци повали единия от страничните съдии. Стюардите веднага реагираха и прекратиха грозната саморазправа, докато от трибуните към терена летяха седалки и всевъзможни предмети. нажежената обстановка принуди главния съдия да нареди на футболистите от двата отбора да се приберат в съблекалните.
Домакините през целия мач имаха претенции към съдийството, но Трабзонспор загуби заради изключително слабата игра на тима в защита. Алпер Потук откри резултата в 23-ата минута, в 27-ата Волкан Сен удвои преднината на "фенерите", а след почивката в рамките на 5 минути Луиш Нани и Робин ван Перси довършиха наказателната акция.

Очаква се какво ще е решението на местната федерация след инцидента, довел до прекратяването на мача. Почти сигурно, на Трабзонспор ще бъде присъдена служебна загуба, а отделно клубът ще понесе финансови санкции и ще бъде лишен от домакинство за няколко мача.
С победата Фенербахче ще се доближи на 3 точки от лидера Бешикташ 4 кръга преди края на сезона. Трабзонспор пък ще остане на 11-о място.

В друг мач от кръга вчера Касъмпаша загуби с 1:4 от Галатасарай. Страхил Попов беше титуляр за домакините, а Васил Божиков не се появи в игра.

ТРАБЗОНСПОР - ФЕНЕРБАХЧЕ 0:4
0:1 А. Потук (23)
0:2 В. Сен (27)
0:3 Л. Нани (57)
0:4 Ван Перси (62)