Фейенорд триумфира с Купата на Холандия (видео)

С гол на Елеро Елия в 75-ата минута Фейенорд победи с 2:1 Утрехт във финала за Купата на Холандия и вдигна ценното отличие за 12-и път в историята си. Срещата се игра на "Де Кюип" в Ротердам и Фейенорд имаше подкрепата на своите фенове. Двата тима стигнаха до решителния двубой по много различен начин. Фейенорд елиминира само съперници от Ередивизие, при това предимно като гост, а Утрехт срещна няколко тима от по-долните нива на футболната пирамида в Холандия, но пък на полуфиналите се справи с ПСВ Айндховен.

Фейенорд доминираше от самото начало, но пропусна няколко добри положения. Отборът на Джовани ван Бронкхорст все пак поведе в 45-ата минута след хубава комбинация между Дирк Каут и Мишел Крамер, завършила с точен изстрел с глава на последния. Утрехт изравни в 51-ата минута с попадение на Рамон Лювин, но четвърт час преди края Елия напредна по левия фланг и с изненадващ удар вдигна на крака привържениците на Фейенорд.

ФЕЙЕНОРД - УТРЕХТ 2:1
1:0 Крамер (45)
1:1 Лювин (51)