Малко не достигна на Хетафе срещу Валенсия (видео)

Хетафе направи много силен двубой срещу Валенсия, но пропусна да изкове победата, след като срещата от 35-ия кръг на Примера завърши 2:2. Домакините водеха до 84-ата минута, когато Пако Алкасер изравни. В продължението на редовното време играчите от мадридското предградие пропуснаха на два пъти от няколко метра. Равенството означава, че Хетафе остава под чертата - на точка зад 17-ия Гранада. Валенсия пък е осми и вече има само теоритични шансове да застигне седмия Севиля.

През първото полувреме футболистите в синьо удариха греда след шут на Педро Леон, а Алваро Васкес пропусна сам срещу Диего Алвеш.

"Прилепите" обаче поведоха в самото начало на втората част, когато Даниел Парехо матира Висенте Гуаита от пряк-свободен удар.

Хетафе върна попадението в 59-ата минута чрез Алваро Медран, а обратът стана факт в 68-ата минута, когато влезлият току-що Стефан Шчепович наказа грешка на Аймен Абденур.

Шест минути преди края обаче Алваро Негредо отмъкна топката от защитниците на домакините и асистира на Алкасер за крайното 2:2.

Хетафе ще се бори за мястото си в Ла Лига в оставащите сблъсъци срещу Депортиво Ла Коруня, директния конкурент Спортинг Хихон и Бетис.