Лестър постигна най-убедителната си победа в отсъствието на Варди и пак дръпна на Тотнъм (видео)

Лестър постигна най-убедителната си победа в Премиър лийг точно в двубоя, в който трябваше да бъде без своя голмайстор Джейми Варди. "Лисиците" разгромиха с 4:0 Суонзи у дома и отново увеличиха аванса си пред Тотнъм на осем точки. Утре "шпорите" приемат Уест Бромич, а ако случайно не успеят да победят, то Лестър може да стане шампион още в следващия кръг при успех над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд". Дори и този сценарий да не се разиграе, то селекцията на Клаудио Раниери се нуждае от пет точки в оставащите три кръга, за да си гарантира титлата.

Риад Марез откри резултата в десетата минута, а Леонардо Уйоа (30' и 60'), който замести днес Варди, добави два гола. Марк Олбрайтън оформи крайния резултат пет минути преди края.

"Лисиците" бяха без своя голмайстор Джейми Варди, който бе наказан. В негово отсъствие Клаудио Раниери заложи на Леонардо Уйоа. Негов партньор в атака бе Шинджи Оказаки. Джефри Шлуп пък стартира вместо Марк Олбрайтън.

Леън Бритън и Уейн Раутлидж започнаха за Суонзи. Това бяха двете промени в 11-те на Франческо Гуидолин.

Още в десета минута домакините взеха аванс. Капитанът на Суонзи Ашли Уилямс сгреши фатално пред своето наказателно поле, изчиствайки топката в тялото на Марез, който много умело задържа и стреля в близкия ъгъл - 1:0. Останаха леки съмнения дали топката не срещна лакътя на алжиреца, но играчите на Суонзи дори не претендираха за това. "Лисиците" продължиха да играят много вдъхновено и енергично и в 30-ата минута Уйоа удвои, след като засече с глава центриране от фаул на Дани Дринкуотър.

В 33-ата минута Фернандес можеше да намали, но стреля с глава над вратата. Към края на полувремето Шмайхел изби силен удар на Сигурдсон, а след това Уйоа имаше леки претенции за дузпа, но Марк Клатънбърг не се поддаде.

Така Лестър се оттегли на почивка с преднина от два или повече гола на "Кинг Пауър Стейдиъм" за първи след първия кръг в шампионата.

В 60-ата минута Лестър реши всичкo след страхотна контраатака, при която Шлуп нахлу на скорост отляво и въпреки че първият му опит за подаване бе блокиран, той успя от втория си опит да намери на далечната греда Уйоа, който отблизо направи 3:0. В 81-ата минута Анди Кинг пропусна да покачи, след като бе изведен от Марез. Първият му удар бе спасен от Фабиански, след това топката отново стигна до него, но този път той стреля неточно.

Пет минути преди края Олбрайтън, който се появи като резерва, оформи крайното 4:0. Грей проби отдясно и центрира към Кинг, който върна с глава към него. Грей стреля, но Фабиански изби, а Олбрайтън довкара отблизо.

Лестър има 76 точки - осем повече от Тотнъм, който е с мач по-малко. В следващия кръг "лисиците" гостуват на Манчестър Юнайтед. Суонзи е на 15-а позиция.