Гонитбата на върха в Португалия продължава

Гонитбата между Спортинг Лисабон и Бенфика за титлата в Португалия продължава, след като лъвовете се наложиха с 2:0 над скромния Униао Мадейра и със 77 точки излязоха отново начело. Бенфика е със 76 и днес гостува на 6-ия в класирането Рио Аве. Порто е 3-и с 67 точки след вчерашната победа над Академика Коимбра. Теофило Гутиерес откри резултата за Спортинг в 7-ата минута, а Жоао Марио удвои преднината на домакините в 19-ата минута. Въпреки негативния резултат и само 2-те точки преднина в битката за оцеляваване, гостите от Мадейра не промениха поведението си на защитаващ се отбор. Пасош де Ферейра пък са наложи с 1:0 над Брага и се изкачи на 7-о място в класирането.