Берое извади голям късмет в Благоевград, сърбин сътвори сериозна глупост (видео)

Отборите на Пирин (Благоевград) и Берое не успяха да излъчат победител. Последният мач от 30-ия кръг на "А" група завърши при резултат 1:1. Гостите поведоха с гол на Елиаш в 48-ата минута, а Юлиян Попев изравни две минути преди края на редовното време.

В 80-ата минута Неманя Милисавлевич сътвори голяма глупост. При излизането си от терена заради смяна, сърбинът правеше всякакви номера, за да бави играта и получи два жълти картона, съответно червен и гостите останаха с човек по-малко.

През първата част домакините бяха по-добрият отбор. Пирин създаде няколко добри положения, но не успя да отбележи. От своя страна пък Берое не успя да застраши нито веднъж вратата на тима от Благоевград.

В 22-ата минута Мартин Тошев падна в наказателното поле след борба за топката с Благой Макенджиев, но главният съдия прецени, че няма дузпа. Решението му бе бурно оспорвано от играчите на Пирин.

Положенията пред вратата на гостите не спряха дотук. В 28-ата минута Пирин спокойно можеше да поведе. Александър Дюлгеров се възползва от разбъркване в наказателното поле, пое кълбото и преодоля стража на гостите. Играчът стреля към вратата, но Пенев изби от голлинията.

Малко по-късно Тодор Траянов имаше добра възможност за гол, но ударът му бе париран от състезател на тима от Стара Загора.

До края на първата част "орлетата" поставиха под напрежение още няколко пъти бранителите на Берое, но гол така и не падна.

Дюлгелов бе най-близо до попадение, но изстрелът му с глава профуча на сантиметри от десния стълб.

Второто полувреме бе равностойно. В 48-ата минута Елиаш вкара куриозно попадение. След центриране от корнер футболистът стреля отблизо с глава, топката срещна гредата и полетя високо във въздуха. За късмет на старозагорци кълбото отново попадна на главата на Елиаш, който почти от голлинията опъна мрежата. Голът обаче падна с помощта на стража Костов, който направи две грешки в рамките на десет секунди.

В 62-ата минута Атанас Зехиров преодоля противников състезател и излезе на стрелкова позиция, но топовния му шут бе отразен от Красимир Костов.

Малко по-късно само късметът спаси старозагорци, като удар на Дюлгеров профуча на сантиметри от страничната греда.

В 85-ата минута Елиаш пропусна да сложи точка на спора, след като от 4-5 метра прати топката в обсега на стража Костов, който изби.

В 88-ата минута Юлиян Попев оформи крайното 1:1 с глава след центриране от пряк свободен удар.

ПИРИН - БЕРОЕ 1:1