Лион обърна Тулуза в едно лудо второ полувреме

Отборът на Лион спечели много важна победа в борбата си за класиране в Шампионската лига. "Хлапетата" се наложиха с 3:2 при визитата си на Тулуза в мач от 35-ия кръг на Лига 1. Всички попадения в мача паднаха след почивката. Марсел Тисеран откри за домакините след разбъркване при един корнер, но резервата Клеман Грение изравни от фаул. В края на мача пък дойдоха едни луди пет минути, в които паднаха три гола. Първо Александре Лаказет даде преднина на Лион, но Висам Бен Йедер изравни. В 86-ата минута обаче Корентен Толисо донесе победата на гостите.

След успеха си Лион излезе на второ място във временното класиране с актив от 59 точки преди останалите срещи от кръга. Тулуза е на предпоследната 19-а позиция с 33, но надеждата за спасение е още жива - 17-а позиция, заемана в момента от Реймс, е на три точки.