Дортмунд отложи коронясването на Байерн (видео)

Борусия (Дортмунд) отложи празненствата на Байерн, след като спечели с 3:0 при гостуването си на Щутгарт. Така барците ще трябва да изчакат поне седмица преди да станат шампиони.

Томас Тухел разчиташе на някои футболисти, които по-рядко попадат в състава, но това не попречи на тима му да бъде пълен господар на терена. Борусия водеше с 2:0 още на почивката и в нито един момент не остави съмнения в превъзходството си. Шинджи Кагава откри резултата в 21-ата минута след отлично подаване на Мхитарян, а в самия край на първото полувреме Пулишич удвои аванса на гостите. В 56-ата минута атака на Дортмунд завърши с центриране и удар с глава на Рамос. Вратарят на домакините Титон изби, но право на крака на Мхитарян, който отбеляза 11-ия си гол от началото на сезона.

Щутгарт изглеждаше напълно безпомощен срещу по-класния си съперник и създаде една от редките си възможности за гол чак в 73-ата минута. Швабите имат едва две спечелени точки в последните си шест мача и са на две точки над зоната на изпадащите.