Гарет Бейл измъкна Реал в драма срещу Райо (видео)

Реал Мадрид оглави временно класирането в Примера дивисион след драматичен успех при гостуването на Райо Валекано. В отсъствието на контузения Кристиано Роналдо Белия балет губеше с 0:2 до 35-ата минута, но стигна до успех с 3:2 след отличен мач на Гарет Бейл, който отбеляза два гола. В момента тимът на Зинедин Зидан е на върха и има две точки аванс пред Барселона и Атлетико Мадрид, които играят по-късно днес.

Борещият се оставане в Примера дивисион Райо Валекано поведе в седмата минута, когато Ембарба откри резултата. След пробив на Бебе отляво той бе оставен непокрит в наказателното поле и прати топката в мрежата. Още в третата минута пък Гарет Бейл със страхотен удар уцели гредата.

Под дъжда в Мадрид в 14-ата минута изненадващо Райо стигна до второ попадение. След ъглов удар защитата на "белите" отново не се ориентира, топката стигна до Мику и той я заби в мрежата зад Кейлор Навас. Десет минути преди почивката Реал стигна до много ценно попадение. Центриране на Кроос от корнер намери главата на Гарет Бейл, който отлично насочи топката и намали на 2:1.

Малко след почивката тимът на Зидан стигна до равенството. Влезлият като резерва Лукас Васкес направи 2:2 след удар с глава след центриране на Данило. След силно второ полувреме в 81-ата минута защитник на Райо отправи грешно подаване и намери Бейл, който набра скорост, навлезе в наказателното поле и с остър удар даде аванс на Реал.

Старши треньорът на Реал Мадрид Зинедин Зидан даде почивка на Серхио Рамос и Лука Модрич. В центъра на защитата играха Пепе и Варан, а заместник на хърватина е Ковачич. Контузеният Кристиано Роналдо пък бе заменен от Хесе в стартовия състав. Той игра до Бензема и възстановения Гарет Бейл в атаката.

Реал започна отлично мача в първите минути, като Бейл бе в основата на опасностите пред вратата на съперника. Уелската звезда освен че удари греда, бе близо до асистенция, но центрирането му не намери Карим Бензема. Въпреки това начало "белите" се оказаха догонващи в седмата минута след попадението на Ембарба, а седем по-късно вече губеха с 0:2. В отсъствието на Рамос защитата на Реал изглеждаше доста уязвима. В 22-ата минута поредната прекрасна атака на Райо завърши с извеждащ пас към Ембарба, но той си поведе лошо топката и позволи на Навас да излезе и да предотврати опасността. Домакините бяха вдъхновени от развитието на срещата и в 27-ата минута страхотен шут на Бебе от далечно разстояние бе избит от Навас.

Тимът на Зидан постепенно започна да се връща в мача. Ковачич бе изведен от Хесе и навлезе в наказателното поле, но не успя да намери правилното решение. Десет минути преди почивката Бейл върна гостите в мача. Центриране на Кроос от корнер и отличен удар с глава на уелсеца доведе до 1:2. След попадението Реал заигра с доста по-голяма увереност и Бензема и Бейл опитаха късмета си но до почивката не се стигна до нов гол. В 42-ата минута Бензема напусна терена с контузия и бе сменен от Лукас Васкес.

Именно резервата Васкес изравни резултата малко след почивката. Той се възползва от центриране на Данило и с глава прати топката в мрежата. В следващата атака на гостите Иско бе фаулиран малко пред наказателното поле, испанският халф се нагърби с изпълнението, което бе технично, но не достатъчно точно. Последваха атаки и към двете врати, но "белите" имаха очевидно преимущество. В 59-ата минута Хесе пропусна да се разпише, след като бе изведен сам срещу вратаря на домакините.

Гарет Бейл обаче бе над всички. Той на няколко пъти проби отдясно и центрира остро, но негови съотборници не успяха да засекат топката. В 81-ата минута Бейл се възползва от грешка на бранител на Райо, напредна и с остър удар прати топката покрай  Хуан Карлос. До края Реал запази аванса си, въпреки че в даденото от съдията продължение Мику можеше да изравни, но ударът му бе блокиран.