Байерн ще почака за титлата още седмица (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) надигра Херта (Берлин) с 2:0 като гост в среща от 31-ия кръг на Бундеслигата, но не успя още днес да стане шампион, защото по същото време и Борусия (Дортмунд) взе своя мач - 3:0 срещу Щутгарт. Титлата обаче няма да избяга, като се очаква баварците да я спечелят на теория след седмица при домакинството си на Борусия (Мьонхенгладбах).

Мюнхенци завоюваха трите точки на "Олимпиащадион" след голове на Артуро Видал и Дъглас Коща през второто полувреме - и двата след далечни изстрели. Отборът на Джосеп Гуардиола изигра гросмайсторски срещата, като не се хвърли да впечатлява с атрактивност, а се възползва от малкото си шансове и успя да съхрани сили за предстоящото в сряда гостуване на Атлетико Мадрид в полуфиналите от Шампионската лига.

Пеп отново се възползва от поливалентността на младия Йошуа Кимих и днес му даде роля на краен бранител - в началото вляво, а след това вдясно. Роберт Левандовски и Томас Мюлер трябваше да вкарват головете, а почивка преди гостуването на "Висенте Калдерон" получиха Филип Лаам, Дейвид Алаба, Хавиер Мартинес, Чаби Алонсо, Хуан Бернат и Франк Рибери. Това даде шанс на резервите Меди Бенатия, Сердар Ташчъ и Рафиня.

Херта (Берлин) - Байерн (Мюнхен) 0:2

През първото полувреме Байерн беше далеч от познатата си класа и на няколко пъти трябваше да се защитава с всички сили. Веднъж и реферът подмина ситуация, при която можеше да отсъди дузпа в полза на Херта, след като ударът на Митчел Вайзер в 20-ата минута се спря в ръката на Ташчъ. Все пак Тиаго Алкантара беше близо до попадение в 20-ата минута, но не съумя да прехвърли Томас Крафт, след като беше излязал сам срещу него.

Гостите имаха шанса да открият в самото начало на втората част, когато мощен удар на Видал се отклони в тялото на Себастиан Лангкамп и топката влетя в мрежата.

Дали заради гола, или заради нещо друго, но столичани свалиха драстично нивото си и това улесни съперника. Байерн също не играеше кой знае колко силно, но владееше положението и по-често опитваше да стигне до второ попадение. Чисти възможности обаче нямаше, а в 72-ата минута Крафт показа добър рефлекс след рикошет.

Доброто владеене на топката, с което футболистите на Херта впечатлиха през първото полувреме, вече го нямаше и те се опитваха да компенсират с преса и остри влизания, което беше добро дошло за комбинативния футбол на Гуардиола.

Двубоят беше решен в 79-ата минута, когато Дъглас Коща реализира забележителен втори гол със зловещ удар с левачката.

Независимо от загубата Херта ще посрещне следващия кръг на четвърта позиция, която праща в Шампионската лига.