Ники Пенчев и Ресовия изостават с 0-2 от ЗАКСА във финала в Полша

Волейболният национал Николай Пенчев и неговият Асеко Ресовия (Жешув) загубиха първите си два мача като гости на ЗАКСА (Кенджежин-Кожле) от финалния плейоф в полската Плюс лига.

Първо настоящите шампиони на Полша паднаха от ЗАКСА с категоричното 0:3 (20:25, 14:25, 18:25) в мач №1 от финалната серия, игран в четвъртък вечерта пред около 3500 зрители в зала "Азоти". Ники Пенчев влезе като резерва за Ресовия в края на втория гейм и започна като титуляр в третия, след което бе заменен от американеца Томас Джаешке. Българският посрещач се отчете с едва една точка, 33% ефективност в атака и 40% позитивно посрещане. Най-полезен за Ресовия отново бе звездата Бартош Курек с 14 точки (2 блока и 50% ефективност в атака), а Томас Джаешке добави 12 точки (60% ефективвност в атака и 10% перфектно посрещане), но и това не бе достатъчно. За ЗАКСА Давид Конарски (1 блок, 4 аса и 57% ефективност в атака) и френският национал Кевин Тили (71% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) реализираха съответно 13 и 12 точки за победата.

Късно снощи пък Ресовия отстъпиха на ЗАКСА отново с 0:3 (18:25, 19:25, 21:25) във втората финална среща помежду им. В този мач Ники Пенчев влезе като резерва за шампионите още в първия гейм и остана в игра до края. Българският национал завърши със скромните 3 точки (33% ефективност в атака, 60% позитивно и 10% перфектно посрещане). Най-резултатен за Ресовия пък бе капитанът Олег Ахрем с едва 10 точки (1 блок, 39% ефективност в атака и 8% перфектно посрещане). За домакините от ЗАКСА  белгийският национал Сам Деруу заби 17 точки (1 блок, 70% ефективност в атака и 9% перфектно посрещане), а Давид Конарски добави още 14 точки (2 блока и 44% ефективност в атака) за успеха.

Така волейболистите на Ресовия изостават с 0-2 победи във финалния плейоф. Играе се до 3 победи от 5 мача. Следващите две срещи от серията са в Ресовия във вторник и сряда (26 и 27 април) от 21,30 часа българско време.