Бакари нокаутира Славия в луд мач (видео)

Отборът на Черно море постигна изключително важен успех с 3:2 над Славия в мач от 30-ия кръг на "А" група. В герой за "моряците" се превърна Бакари, който се разписа на два пъти във вратата на Марио Кирев. Домакините поведоха с гол на централния бранител Траян Траянов. В 15-ата минута Ивайло Димитров асистира на Борислав Балджийски, който с гърди направи резултата 1:1. В 37-ата минута Димитър Пиргов вкара втори гол във вратата на Черно море, но десет минути след подновяването на играта резервата Бакари взе нещата в свои ръце и с хубав удар с левия крак направи 2:2. В 82-ата испанецът оформи крайното 3:2 след подаване на Тодор Паланков.

Още в 7-ата минута играчите на Никола Спасов поведоха в резултата след попадение на Траян Траянов, който се възползва от центриране от корнер на Георги Илиев. Това е неговият първи гол за сезона. Малко след попадението "белите" направиха добра атака. Омар Абуд подаде в наказателното поле към Балджийски, но той не съумя да овладее топката. Секунди след тази ситуация Славия изравни резултата. Те организираха перфектна контра - Ивайло Димитров бе изведен на чиста позиция в наказателното поле и центрира към Борислав Балджийски, който с гърди чукна топката в мрежата на Георги Китанов.

В 23-ата минута Борислав Балджийски намери прекрасно Ивайло Димитров, който стреля, но младежкият национал на България опази вратата си. В 37-ата минута защитникът Димитър Пиргов засече с глава остро центриране от пряк свободен удар на Балджийски и направи резултата 2:1.

Малко преди края на първата част талантът на "белите" Георги Йомов направи страхотен пробив през центъра на терена и стреля, но Китанов се справи със ситуацията.

Още на почивката Никола Спасов направи цели две промени в състава си. На мястото на Педро Еуженио се появи опитният Тодор Паланков, а Бакари замени халфа Бекир Расим.

В 57-ата минута резервата Бакари се възползва от перфектен пас на Матиас Курьор и с удар с левия крак матира Марио Кирев. Малко след гола, капитанът на Черно море Михаил Венков направи груба грешка в защита и подаде към Ивайло Димитров, който излезе очи в очи с Китанов, но голмайсторът на тима пропусна да накаже домакините.

В 67-ата минута Димитър Пиргов бе близо до втория си гол в срещата, но шутът му разтресе горната греда. Резервите на "моряците" донесоха пълния обрат в срещата. След страхотно центриране на Тодор Паланков - Бакари вкара майсторски своя втори гол в мача и оформи крайния резултат на срещата.

След този двубой играчите на Никола Спасов се намират на 5-о място с актив от 32 точки, а "белите" са 4-и със 7 повече от "моряците". В следващия кръг Черно море гостува на Левски, а Славия излиза в битката за Европа с Берое в Стара Загора.

Балансът в този сблъсък е следният:

В "А" група: 102 мача, 34 победи за Черно море, 27 равенства, 41 победи за Славия, голова разлика 131-101 за Славия.

Черно море като домакин: 51 мача, 24 победи за Черно море, 14 равенства, 13 победи за Славия, голова разлика 52-39 за Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ - СЛАВИЯ 3:2

1:0 Траян Траянов 7'
1:1 Борислав Балджийски 15'
1:2 Димитър Пиргов 37'
2:2 Бакари 56'
3:2 Бакари 82'

Стартови състави:

ЧЕРНО МОРЕ: Георги Китанов, Педро Еуженио (46' Тодор Паланков), Траян Траянов, Пламен Николов, Михаил Венков, Марк Клок, Бекир Расим (46' Бакари), Даниел Георгиев, Георги Илиев, Симеон Райков (85' Владислав Романов), Матиас Курьор

Резерви: Александър Чанович, Мартин Костадинов, Мамату Кулибали, Тодор Паланков, Владислав Романов, Бакари, Андреас Васев

СЛАВИЯ: Марио Кирев, Цветомир Панов, Димитър Пиргов, Стефан Велков, Омар Абуд, Янис Карабельов, Емил Мартинов, Емил Стоев (83' Диего Фераресо), Борислав Балджийски, Георги Йомов (76' Калоян Кръстев), Ивайло Димитров

Резерви: Антонис Стергиакис, Никита Сергеев, Владимир Семерджиев, Калоян Кръстев, Китан Василев, Мартин Станкев, Диего Фераресо