Ница се върна на подиума

Ница победи с 2:0 у дома Реймс в първия мач от 35-ия кръг на Лига 1 и се върна на третото място във временното класиране, което дава право на участие в квалификациите за Шампионската лига. Двубоят на "Алианц Ривиера" започна перфектно за домакините, които поведоха в 11-ата минута. Тогава Хатем Бен Арфа изведе с отличен пас Валер Жармен зад отбраната на Реймс, а той не пропусна технично да прехвърли вратаря на гостуващия тим.

До края на полувремето домакините се скъсаха да пропускат пред вратата на Реймс. Същото се повтори и през втората част, но логичното се случи в 55-ата минута, когато Бен Арфа удвои от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Това беше 17-ия гол за Бен Арфа в шампионата.

Така Ница е трети във временното класиране с актив от 57 точки, а Реймс върви 17-и с 36 точки.