Хамбургер засили Вердер към Втора Бундеслига

Хамбургер победи с 2:1 у дома Вердер в първия мач от 31-ия кръг на Бундеслигата и остави съперника си в опасната зона на изпадащите. Домакините откриха още в петата минута на "Фолкспаркщадион" чрез Пиер-Мишел Ласога, който в 32-ата прати гостите в нокдаун с второто си попадение.

В 57-ата минута ветеранът Клаудио Писаро изпусна дузпа за Вердер, която можеше да се окаже ключова за спечелването на поне точка. Влезлият като резерва Антони Уджа се разписа все пак във вратата на Хамбургер в 65-ата минута, но това беше всичко.

Така Хамбургер върви десети в Германия с 37 точки, докато Вердер е 16-и с 31.