Хеттрик на Ел Араби изведе Гранада над чертата (видео)

Гранада беше в серия от 6 мача без победа в Примера, но разгроми с 5:1 гостуващия Леванте в последен мач от 34-ия кръг и поне временно се измъкна от зоната на изпадащите. Юсеф Ел Араби реализира хеттрик за тима от "Лос Карменес", който вече има 33 точки - с пет повече от днешния си съперник.

Айзък Съксес откри резултата в 25-ата минута, когато напредна мощно по десния фланг и хладнокръвно стреля под плонжа на Диего Мариньо. В 34-ата минута домакините получиха дузпа и Ел Араби удвои, а в края на полувремето мароканецът асистира на Рубен Рочина, който вкара за 3:0.

Останалите голове паднаха в последните минути на двубоя. Първо Рубен Гарсия намали с хубав изстрел извън наказателното поле, но много бързо Ел Араби вкара втория си гол от дузпа и общо трети в мача, а крайното 5:1 оформи отново той в добавеното време, след като технично преодоля Мариньо.

Гостите от Валенсия останаха с човек по-малко точно преди последния гол. Изгонен за два жълти картона беше Симао Мате.