Хетафе не се предава (видео)

След три поредни загуби, оставили тима на дъното в класирането, Хетафе показа, че няма да се откаже да се бори за оцеляването си в Примера. Тази вечер отборът от мадридското предградие надви с 2:1 като гост Реал Сосиедад и се откъсна на 3 точки пред Леванте, като в същото време е само на две от спасителната 17-а позиция, заемана от Гранада.

Карлос Вела откри за домакините в 19-ата минута след хубава атака по левия фланг. Защитата на Хетафе не се справи с ниското центриране и мексиканецът отблизо прати топката в мрежата. В края на полувремето обаче Пабло Сарабия получи чудесен пас в наказателното поле и без забавяне изравни. След почивката гостите продължиха да са по-напористи и в 56-ата минута получиха дузпа, реализирана от Алваро Васкес.

За Реал Сосиедад това беше втора поредна загуба с обрат, след като преди няколко дни отборът на Еусебио отстъпи по същия начин и на Ейбар. Баските са 12-и в подреждането с актив от 41 точки.